C A D O Ğ L U

ANA SAYFA

Bu site bir destanın ürünü ve bir halkın öyküsüdür... Hoş geldiniz...                                                                                                                          Hak yemedik hak dağıttık ; zulme karşı saç ağarttık...

 

     Ali ÇATAK kimdir?

1944 yılında Sivas’ın Gemerek ilçesinde dünyaya gelen Gazeteci Ali ÇATAK 1972 yılında Adalet Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı ile siyasi hayatına başlamış daha sonra Adalet Partisi İlçe Başkanlığı, Doğru Yol Partisi kurucu ilçe başkanlığı görevlerini 20 yıla yakın sürdürmüş ve yöre halkına yararlı hizmetlerde bulunmuştur. Ayrıca bu dönemde Gemerek Gazetesi isimli yerel bir gazete çıkarmaya başlamış ve uzun yıllar kendi matbaasında bu hizmeti sürdürmüştür.

            Gazeteciliğini etkili ve sert diliyle gösteren Gazeteci Ali ÇATAK insancıl ve hoşgörülü yönünü de her dönem hissettirmiştir. 1992 yılında Doğru Yol Partisi hükümetinin başbakanı sayın Süleyman Demirel ile bir yakınlık kurmuş ve sayın Başbakanın bizzat kendi inisiyatifi ile Başbakanlık Kamu Ortaklığı İdaresi denetim kurulu üyeliğine asaleten atanmıştır. Bu görevi sırasında yeni Başbakan olan sayın Tansu ÇİLLER ile de yakınlığını devam ettirmiş ve dört yıl bu görevde kalmıştır. Başbakanlıktaki bu görevi sırasında Türkiye çapında yayın yapan merkez doğru yol gazetesini çıkarmış ve partiye büyük katkılar sağlayan bir dil kullanarak parti menfaatine çalışmıştır.

Emekliliğinden sonra Gemerek’te uzun yıllar linyit madeni üzerine çalışmalar yapmış ve bu konuda ciddi bir başarı sağlayamadan akciğer kanseri teşhisi ile Ankara Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Hastanesinde iki ay tedavi görmüş ve amansız hastalığa yenik düşerek 05.01.2009 tarihinde aramızdan ayrılmıştır. Gazeteci Ali ÇATAK evli ve iki çocuk babasıdır.  

Değerli yazarımız Ali ÇATAK'a Allah’tan rahmet yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun... 

 

Gazeteci-yazar Ali ÇATAK der ki;
 
Oğullarım bu siteyi kurmuşlar,
Nesilden nesle gerek duymuşlar,
Cadoğlu unutulmaz diye çare bulmuşlar,
Soyu sopu bir kutuya koymuşlar.
 
Mustafa Kemal ile Doğukan'ı kutlarım,
Takdirimi sevincimle katlarım,
Gayri bu gururu nihayete saklarım,
Size nasip olsun doğan haklarım.
 
İçte birlik düşünerek yaşlandım,
Az biraz da soysuzlardan taşlandım,
Bazı bazı bu yollarda haşlandım,
Ama şimdi o uğurda taçlandım,
Doğdu gaye, işte şimdi hoşlandım,